Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd P0601 (ECU checksum error)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błąd P0601 (ECU checksum error)

    Trigger spoko OK a co do mapki to zasługa Duckera to jego dzieło
    Czarny krążownik!

  • #2
    Błąd P0601 (ECU checksum error)

    Hej.
    Dziś mnie poczciwa octa zaskoczyła zaświecając kontrolkę ECP. Podpiąłem chińskiego dongla odpaliłem aplikację na androida i wyświetliło mi, że to błąd ECU checksum error. Błąd da się skasować aplikacją, ale po ponownym odpaleniu samochodu kontrolka się znowu się zapala. Za którymś razem zapaliła się też kontrolka silnika. Sprawdziłem znowu aplikacją i były tylko 2 zgłoszenia tego P0601. Wykasowałem, kontrolki zgasły, do ponownego odpalenia.
    Czytałem na zagranicznych forach, że potrzeba zreflashować ECU, żeby to usunąć. Więc teraz pytanie:
    Jechać do ASO, czy jechać do tunera i przy okazji zrobić sobie tzw. czipowanie?
    Po prostu nie wiem, czy jak czipują samochód to też reflashują całe ECU, czy tylko wymieniają jakieś dane? Samochód jeździ normalnie. Wkurzające jest to że będę musiał wyskoczyć z kaski bo "się komputeru w głowie cyferki poprzestawiały".

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez miecz
      jechać do tunera
      będzie prościej i szybciej
      a poza tym - szmocy przybywaj :wink:
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez miecz
        Po prostu nie wiem, czy jak czipują samochód to też reflashują całe ECU, czy tylko wymieniają jakieś dane?
        Następuje przepisanie/nadpisanie pamięci ECU. Nie musisz robić programu... jedź do kogoś kto Ci zrobi flash ECU i po problemie. Jakie to auto? jak pójdzie bez lutowania to myślę, że wiele nie zapłacisz k
        VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
        Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

        Komentarz


        • #5
          No byłem dziś u tunera (masters), opowiedziałem mu co mam za problem i dowiedziałem się, że
          mogą mi sumę kontrolną przeliczyć itp. ale w rozmowie wspomniałem mu że była akcja serwisowa na tą usterkę w moim samochodzie, na co tuner odpowiedział, żebym w takim razie pojechał do ASO, bo takie rzeczy się nie przeterminowują i powinni mi zrobić co trzeba.
          O tej akcji serwisowej dowiedziałem się z zagranicznych for,
          Tutaj jest info:
          16985/P0601/001537 - Ross-Tech Wiki
          Chodzi o "Campaign 24K5 (2014942):. Moja skoda octavia (1Z) z silnikiem BWA spełnia kryteria z tego info.

          W sumie to nie wiem dlaczego, ale odkąd kupiłem samochód nigdy się serwisy ze mną w żadnej sprawie nie kontaktowały. Ale ja faktycznie w ASO to byłem ze dwa razy, więc to może dlatego...

          Więc teraz będę próbował jakoś przebić się w ASO z moim problemem, tylko nie wiem czy mam się od razu domagać wykonania tej akcji serwisowej, czy oni muszą sami ocenić i dojść że to jest wskazane....

          [ Dodano: Wto 11 Mar, 14 12:12 ]
          No dobra. Dziwnie się dzieje. Zadzwoniłem do ASO, podałem swój VIN, a oni stwierdzili, że żadna akcja mi nie przysługuje.
          ASO powiedział też że diagnostyka i przeprogramowanie sterownika to u nich około 300 zł.
          Zajrzę jeszcze do tunera i pogadam, bo boję się że w ASO będą mi chcieli wymienić cały sterownik (czytałem, że za granicą ASO takie diagnozy stawiało).

          [ Dodano: Wto 25 Mar, 14 18:21 ]
          Zdecydowałem się jednak na ASO, bo chciałem wgrać najnowszy soft do ECU, a tuner proponował przeliczenie i zupdatowanie sumy kontrolnej. Update miał wyeliminować pojawianie się tego błędu w przyszłości.
          Po małych ceregielach przeprogramowali mi to ECU (robiąc dokładnie to co opisano w tej akcji 24K5 która podobno już "wygasła" i się na nią nie łapię) i lampki zgasły. Poza tym nic się nie zmieniło. Samochód jeździ jak jeździł.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X